FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Galvenā
Starptautiskā sadarbība kultūras jomā

Koncertzāle "Lielais dzintars"

Teju gadsimta garumā Liepāja sapņoja par savu koncertzāli, un 2015. gadā šis sapnis beidzot piepildījās. Jaunā koncertzāle “Lielais dzintars” ir reģionālu kultūras notikumu un pasākumu centrs, Liepājas Simfoniskā orķestra, kā arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mājvieta. Liepājas koncertnamā ik gadu notiek vairāk nekā 200 dažādi mūzikas, mākslas, izglītojoši un privātā sektora organizēti notikumi, kas piecu gadu laikā snieguši iespēju ar kultūras norisēm iepazīties vairāk nekā miljonam koncertzāles apmeklētājiem no teju visiem kontinentiem.

Dzintars — Liepājas un Baltijas jūras simbols — ir koncertzāles arhitektūras koncepcijas pamatā un atspoguļo tās kā mākslas un kultūras centra funkciju. Ēkas arhitektūra, ko radījis izcilais austriešu arhitekts profesors Folkers Gīnke, atgādina laikā un dzintarā sastingušu mūziku.

Projekti, kas īstenoti sadarbībā ar fondu "Uniting History":

       2022. gads:

  • 15. aprīlī aizvadīts fonda iniciētais un atbalstītais Minhenes zēnu kora debijas koncerts Latvijā. Lieldienu programmā vācu zēni uz skatuves vienojās skanējumā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem, kopīgi izpildot pašmāju komponista Ērika Ešenvaldu jaundarbu, kas pēc fonda pasūtījuma tapis kā īpašs veltījums Liepājai. Koncerta ieraksts pieejams "Digitālā dzintara" arhīvā www.digitalaisdzintars.lv
  • Maijā noslēdzas "Dzintara muzikālo sarunu kluba" pirmais mācību gads. Cikla desmit tikšanās reizēs klausītāji iepazinuši Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi no viduslaikiem līdz mūsdienām. Lekcijas veidojuši Latvijas labākie muzikologi un praktiķi, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas mācībspēki, un interesentiem tās bija pieejamas kā klātienē, tā tiešsaistē. Lekciju video konspekti pieejami "Digitālā dzintara" arhīvā www.digitalaisdzintars.lv

2021. gads:

  • Fonds piešķir finansējumu digitālās koncertzāles izveidei — pateicoties jauniegādātajām robotkamerām un papildu tehniskajam aprīkojumam, “Lielais dzintars” kļuvis par pirmo digitāli aprīkoto koncertzāli Latvijā. Otrās ārkārtējās situācijas laikā tas sniedz iespēju klausītājiem un skatītājiem gan Latvijā, gan ārpus tās piedāvāt regulāras mūzikas un izglītojošo notikumu tiešraides;
  • 9. augustā koncertzālē aizvadīts fonda “Uniting History” un festivāla “Rīga Jūrmala” piedāvātais krievu pianisma granda Mihaila Pļetņova solo koncerts.
  • Septembrī atklāts jauns bezmaksas izglītojošo lekciju cikls par mūziku pieaugušajiem “Dzintara muzikālo sarunu klubs”.

       2020. gads:

  • Fonds kļūst par jaunizveidotās "Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" attīstības biedrības” dalībnieku;
  • Fonds piešķir finansējumu skaņu ierakstu studijas aprīkojumam, kas COVID-19 pandēmijas laikā palīdz turpināt koncertzāles darbību — akustiskajā ierakstu studijā top vairāki, starptautiski augstu novērtēti akadēmiskās mūzikas albumi.

Citi kultūras projekti