FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Galvenā
Sociālie projekti

Sociālais centrs Hesed

Rīgas Ebreju kopienas vadītais sociālais centrs "Hesed" jau daudzus gadus piedāvā sociālā atbalsta programmas vecāka gadagājuma cilvēkiem un ģimenēm, kas atrodas paaugstināta riska grupā. Šobrīd centrs aprūpē ap 2000 cilvēku visā Latvijā. Vispieprasītākās pamatprogrammas piedāvā aprūpi mājās, palīdzību ziemā, nodrošināšanu ar veselīgu uzturu, medikamentu un medicīnas pakalpojumu apmaksu. "Hesed" ir nekomerciāla organizācija, un tās darbība ir pilnībā atkarīga no tādu labdarības fondu kā American Jewish Joint Distribution Committee, Claims Conference, Baltic Jewish Forum, Hecksher Foundation, Guter-Molvidson-Stiftung funds, kā arī Latvijas pašvaldību un valdības atbalsta.

Projekti, kas īstenoti sadarbībā ar fondu Uniting History

  • 2020. gadā Fonds uzņēmās rūpes par 100 sociālā centra klientiem, kuriem ir nepieciešams papildus atbalsts. Runa ir par veciem, vientuļiem cilvēkiem, kuru ienākumi ir zem iztikas minimuma. Vecuma, veselības problēmu un mazo ienākumu dēļ šiem cilvēkiem ir īpaši svarīgs atbalsts pamatvajadzību segšanai. Cilvēki saņem ikmēneša atbalstu pārtikas produktu iegādei un komunālo maksājumu veikšanai. Šīs atbalst palīdz jūtami uzlabot dzīves kvalitāti, jo citādi cilvēki ir spiesti taupīt, lai neiedzīvotos parādos, it īpaši ziemas mēnešos.
  • Papildus šim atbalstam tie cilvēki, kam ir ierobežota rīcībspēja, saņem kvalificētu speciālistu palīdzību personīgajā aprūpē un mājsaimniecības darbos.
  • Covid-19 laikā “Hesed” saņēma individuālās aizsardzības līdzekļus un dezinfektorus priekš sociāliem darbiniekiem, mājas aprūpes darbiniekiem, pensionāriem un brīvprātīgiem.
  • Krīzes situācijā “Uniting History” piedāvāja savus resursus, lai organizētu līdzekļu vākšanu Tolam labdarības platformā, kā arī palīdzēja izveidot brīvprātīgo kustību. Laikā, kad vecāka gadagājuma cilvēkiem bija jāpaliek mājās, brīvprātīgie ātri reaģēja un palīdzēja.
  • 26 cilvēki saņēma atbalstu veselības apdrošināšanas iegādē.

Citi sociālie projekti