FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
Ziedojums Liepājas “Lielajam dzintaram” digitālās koncertzāles izveidei
15. marts, 2021

Ziedojums Liepājas “Lielajam dzintaram” digitālās koncertzāles izveidei

Ar fonda “Uniting History” atbalstu Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” 2021. gadā kļuvusi par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā. Tas iespējams pateicoties jauniegādātajām robotkamerām un papildu tehniskajam aprīkojumam. Digitālās koncertzāles izveide nozīmē, ka turpmāk jebkurš koncertzālē notiekošais koncerts varēs tikt pārraidīts tiešraidē un būs pieejams skatītājiem un klausītājiem jebkurā laikā un vietā.

“Digitālās koncertzāles izveide ir tuva fonda filozofijai — ar mūsu atbalstītajiem projektiem vēlamies akcentēt, ka kultūra ir starptautiska saziņas valoda, kas satuvina un veido jaunus ceļus uz savstarpēju sapratni. Ticam, ka jebkuram cilvēkam, jebkurā dzīves posmā ir nozīmīgi bagātināt savu ikdienu un būt sasaistē ar pasaules kultūras norisēm, pat tad, ja klātienes apmeklējumi nav iespējami,” iezīmē fonda “Uniting History” izpilddirektore Elīna Škļara.

Pēc ziedojuma saņemšanas koncertzāles audiovizuālais aprīkojums papildināts ar četrām zīmola JVC ražotām PTZ robotkamerām un robotkameru vadīšanas ierīci, kā arī ražotāja “Black magic” video pulti ATEM Television Pro 4k.

“Esam pateicīgi fondam “Uniting History” par nozīmīgo ziedojumu. Šis ir liels solis uz priekšu koncertzāles attīstībā, kas ļauj mums turpināt darbu jebkādos apstākļos. Kļūstot par digitālo koncertzāli, "Lielais dzintars" paplašina savas iespējas — lai tiešraidē no Liepājas koncertnama piedzīvotu kādu koncertu vai citu notikumu vairs nepastāv teju nekādi sociāli, ekonomiski vai ģeogrāfiski faktori, kas klausītājam ikdienā iespējams liedz vai apgrūtina nokļūšanu koncertzālē. Digitālie koncerti ir šī brīža nepieciešamība, un to pieejamību nodrošina fakts, ka jau 90% no mājsaimniecībām Latvijā lieto internetu,” ar projekta priekšrocībām iepazīstina SIA “Lielais Dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Kā informē koncertzāles pārstāvji, pirmie koncerti, kuros izmantots jauniegādātais aprīkojums, jau ir aizvadīti un plašāku informāciju par turpmākajām norisēm interesenti aicināti meklēt mājas lapā www.lielaisdzintars.lv.

Ziedojums veikts ar "Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" attīstības biedrības" līdzdalību.