FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
“Uniting History” kļuva par Liepājas koncertzāles “Lielais Dzintars” attīstības biedrības biedru
20. augusts, 2020

“Uniting History” kļuva par Liepājas koncertzāles “Lielais Dzintars” attīstības biedrības biedru

Ar mērķi atbalstīt Liepājas koncertzāles “Lielais Dzintars” un tās rezidentu — Liepājas Simfoniskā orķestra un Liepājas Mūzikas, Mākslas un Dizaina vidusskolas darbības pilnveidi un izaugsmi, 2020. gada 6. jūlijā dibināta Liepājas koncertzāles “Lielais Dzintars” attīstības biedrība. Jaunizveidotā biedrība vēlas atbalstīt augsto mākslu un izglītības projektus, stiprināt jauno talantu attīstības iespējas, kā arī atvest uz Liepāju izcilus ārvalstu izpildītājmāksliniekus.

Biedrību veido tajā apvienojušies dažādu nozaru Liepājas uzņēmēji, kultūras mīļotāji un pilsētas inteliģences pārstāvji: Ainars Kreics, Zigurds Kirhners, Monta Magone, Gundars Vīksna, Inta Seska, Guna Pīlēna, Mārtiņš Gineitis, Sarmīte Griķe, Ivars Krastiņš, kā arī fonds “Uniting History”.

Biedrība darbojas trīs institūciju interesēs: SIA “Lielais Dzintars”, VSIA “Liepājas simfoniskais orķestris” un Profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas Mūzikas, Mākslas un Dizaina vidusskola”, un statūtos definējusi sekojošus mērķus:

Fonds “Uniting History” veiks 15 000 eiro lielu ziedojumu biedrībai, kas sniegs iespēju nodrošināt koncertzāli ar papildus tehnisko aprīkojumu, lai attīstītu digitālās koncertzāles izveidošanu Lielajā Dzintarā. “Digitālās koncertzāles izveide nozīmēs, ka “Lielais Dzintars” varēs turpināt attīstīt šovasar iesākto ceļu, arī turpmāk piedāvājot klausītājiem baudīt koncertus ne tikai klātienē, bet arī attālināti, ko šogad jau aktīvi izmantojuši mūzikas mīļotāji ne tikai Latvijā, bet arī Kanādā, Amerikas Savienotajās valstīs, Krievijā, Uzbekistānā, Lielbritānijā un visā Eiropā,” papildina SIA “Lielais Dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.