FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
Sociālā centra klientiem piedāvā apmeklēt kultūras iestādes un pasākumus
22. augusts, 2022

Sociālā centra klientiem piedāvā apmeklēt kultūras iestādes un pasākumus

Līdz ar Sociālā centra atvēršanu Fonds “Uniting History” izveidojis kultūras pasākumu apmeklējumu programmu, kas jau vairāk nekā 35 centra klientiem un citiem vientuļiem senioriem sniedz iespēju tikties, sarunāties un gūt jaunus iespaidus ārpus ikdienas rūtīnas.

“Nozīmīga problēma, kas skar un vieno pensijas vecuma seniorus neatkarīgi no viņu finansiālās situācijas un pat ģimenes stāvokļa, ir krasās dzīvesveida izmaiņas ar kādām kādreiz aktīvie, darba vidē novērtētie un komunikablie seniori saskaras pēc aktīvo darba gaitu noslēgšanās. Ikdienas straujais darbu un pienākumu ritms ievelk sevī pat tuvākos radiniekus, kuri bieži vien ar senioriem nevar tikties biežāk kā reizi nedēļā vai tikai brīvajās nedēļas nogalēs. Dienas beigās daudzi seniori saskaras ar rūgto realitāti — uzklāts galds, siltums mājās, bet esi viens,” problemātiku atklāj fonda izpilddirektore Elīna Škļara, “mēs saprotam un ticam, ka ikkatram cilvēkam ir nozīmīgi apmierināt un parūpēties ne tikai par bāzes vajadzībām — finansiālo situāciju, dzīves apstākļiem, veselības stāvokli, bet arī par daudzpusīgu sociālo dzīvi, kas sniedz emocionālu gandarījumu un piepildījumu.”

Jaunizveidotā Sociālā centra paspārnē šopavasar izveidota kultūras programma, kas senioriem sniedz iespēju kopā apmeklēt kultūras pasākumus, iepazīt kultūrvietas, pieredzēt mākslas izstādes, dzirdēt koncertus, doties ekskursijās, un, jo svarīgāk — pēc apmeklējuma satikties pie kopīgas tējas krūzes, lai pārrunātu redzēto, kā arī dalītos ar iespaidiem un pieredzi.

Pirmajā apmeklējuma reizē seniori novērtēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja grandiozo, renovēto ēku, apskatīja gan pastāvīgo ekspozīciju, gan laikmetīgās mākslas sadaļu, savukārt nākamajās tikšanās reizēs Sociālā centra klientiem un darbiniekiem tika piedāvāta iespēja apmeklēt Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri. Vasaras gaitā šeit kopā piedzīvots Marijas Naumovas muzikālais uzvedums “Līdz gaišām asarām” un koncertizrāde “Raimonds Pauls Rīgas Krievu teātrī”.

"Pasākuma dalībniekiem šī bija iespēja baudīt dzīvās mūzikas performanci, apmeklēt vienu no galvaspilsētas kultūras centriem, pabūt kopā un gūt jaunus iespaidus, kas sniedzas pāri ikdienas rūpēm un vajadzībām. Neskatoties uz fizisko nogurumu, visas dalībnieces vienprātīgi nolēma — pasākums viņas ir ļoti iepriecinājis un iespēja kaut uz dažām stundām saposties un iziet sabiedrībā visai dienai un nedēļai piešķir gluži jaunu dzirksti un dzīvesprieka devu. Marijas Naumovas sniegumā uzveduma gaitā izskanēja kā labi zināmas un iemīļotas, tā pavisam nedzirdētas romances vairākās pasaules valodās — spāņu, portugāļu, čigānu, franču, krievu un latviešu," uzsver fonda darbinieces.

Ar iespaidiem no koncertizrādes “Raimonds Pauls Rīgas Krievu teātrī” dalās notikuma apmeklētāja Inna: “Uzvedums bija patiešām baudāms un patīkamas emocijas raisošs. Koncertprogrammā iekļautie, nelielie Raimonda Paula dzīves fragmenti bija brīnišķīgi sakombinēti ar viņa daiļradi. Esmu ļoti pateicīga Fondam par uzaicinājumu uz koncertu un ļoti novērtēju iespēju satikt ne tikai Sociālā centra darbiniekus, bet arī citus seniorus, aprunāties un pabūt kopā.”

Noslēdzot vasaras sezonu, 18. augustā Sociālā centra kultūras domubiedru grupa piedzīvoja fantastisku sajūtu vakaru, apmeklējot festivāla "Summertime ‒ aicina Inese Galante" Atklāšanas koncertu Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā. Teatralizētais muzikālais šovs “Igudesman & Joо” bija kā aizraujoša saruna ar skatītājiem mūzikas un humora valodā. Aleksejs Igudesmans un Hjangs-Ki Džo iemantojuši absolūtu novatoru slavu klasiskās muzikālās komēdijas jomā. Šajā vakarā duets uzstājās kopā ar īpaši uzaicinātu viesi no Izraēlas ‒ virtuozo kontrabasistu un multitalantu Ādamu Benu Ezru. Mūziķis ir slavens ar filigrānu kontrabasa spēli, izmantojot dažādas mūsdienīgas elektroniskās ierīces. No sirds pateicamies Ineses Galantes Fondam un personīgi Inesei Galantei un Diānai Galantei par uzaicinājumu uz koncertu.

Jau šobrīd plānojam nākamos mazos kultūras ceļojumus. Ja pazīstat kādu, kurš vēlētos pievienoties mūsu kultūrmīļu klubiņam, aicinām sazināties ar mums, rakstot uz e-pastu info@lidfoundation.lv vai zvanot pa tālruni: +371 27 32 34 34. Iespēju robežās izskatīsim Jūsu pieteikumus.