FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
Noslēdzies izglītojošais projekts “Dzintara muzikālo sarunu klubs”
23. maijs, 2023

Noslēdzies izglītojošais projekts “Dzintara muzikālo sarunu klubs”

Līdz ar mācību gada noslēgumu izskaņu piedzīvojis arī Liepājas koncertzālē divu gadu garumā īstenotais izglītojošo sarunu cikls pieaugušajiem “Dzintara muzikālo sarunu klubs”. 18 izzinošu lekciju moduļos tas interesentus iepazīstināja ar pasaules un Latvijas mūzikas vēsturi. 

Pateicoties fonda “Uniting” atbalstam, izglītojošā iniciatīva Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” tika aizsākta jau 2021. gada rudenī. Sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju Latvijas izcilāko muzikologu un praktiķu vadībā tā pirmajā gadā plašāk iepazīstināja ar Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi, bet otrajā gadā mūzikas entuziastus pulcēja uz sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņu, šoreiz fokusējoties tieši uz Latvijas mūzikas vēsturi dažādos laika nogriežņos.

Esam gandarīti, ka, gluži kā visi fonda “Uniting” atbalstītie projekti, arī šī cikla viena no galvenajām vērtībām bija demokrātiskais, plašam sabiedrības lokam pieejamais formāts, vienlaikus nodrošinot augstāko profesionālo kvalitāti, par ko rūpējās mūsu valsts labākie muzikologi un kultūras procesu pētnieki. 

Bezmaksas lekcijas interesentiem bija pieejamas kā klātienē Liepājā, tā arī attālināti, vērojot tās tiešraidē no jebkuras vietas pasaulē. Nozīmīgi, ka interaktivitāti projektam piešķīra klausītāju iespēja katras lekcijas noslēgumā uzdot lektoriem sev interesējošos jautājumus, kas tika uzklausīti gan no klātienes skatītāju rindām, gan virtuālās tērzētavas. Kopumā lekciju ciklā piedalījušies aptuveni 400 reģistrētu dalībnieku un plašs skaits nereģistrētu klausītāju.

Šajā mācību gadā lekcijas vadīja tādi nozīmīgi pētnieki un praktiķi kā Vēsma Lēvalde, Guntars Prānis, Māris Kupčs, Ilona Breģe, Ilze Šarkovska-Liepiņa, Ināra Jakubone, Jānis Kudiņš un Baiba Kurpniece.  Visu lekciju konspekti video formātā pieejami vietnē: https://digitalaisdzintars.lv/lv/ieraksti.html

Lekciju ciklu ar fonda “Uniting” atbalstu organizēja Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Atbalsta: Liepājas pašvaldība un “Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” attīstības biedrība”.

Paldies Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” komandai, un īpaši Timuram Tomsonam, par lielisko ideju un projekta realizāciju. Paldies ikkatram klausītājam un dalībniekam par projektam pausto atbalstu un interesi!

Attēlā: kursanti, kuri ciklu absolvēja klātienē. Foto: Indulis Pelnēns / Lielais dzintars