FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
Minhenes zēnu koris Liepājā sniegs īpaši Lieldienu laikam veltītu koncertprogrammu
10. Februāris, 2022

Minhenes zēnu koris Liepājā sniegs īpaši Lieldienu laikam veltītu koncertprogrammu

Piektdien, 15. aprīlī plkst. 19.00, kā īpašs veltījums Liepājai, koncertzālē “Lielais dzintars” izskanēs Fonda “Uniting History” piedāvātais Lieldienu koncerts ar Minhenes zēnu kora dalību.

“Svētīgi tie, kas nav redzējuši, un tomēr tic” – skan vārsmas no Eiropā un pasaulē plaši atzītā komponista Ērika Ešenvalda radītā jaundarba, kas mūsdienu trauksmainajā laikā klausītājus aicinās gūt spēcinājumu un garīgu mierinājumu.

Minhenes zēnu koris Latvijā viesosies pirmo reizi, koncerta programmas gaitā apvienojoties vienotā skanējumā ar Liepājas Mākslas, Mūzikas un dizaina vidusskolas kora zēniem, veidojot varenu septiņdesmit zēnu balsu skanējumu.

Monumentāli būvētajā un bagātīgajā vācu un itāļu garīgās mūzikas repertuārā dvēseles veldzi varēs rast kā klasikas un īstenu zēnu kora hitu apjūsmotāji, tā arī garīgās mūzikas melomāni. Līdzsvaru un harmoniju Lielās piektdienas noskaņā ienesīs Johana Sebastiāna Baha un Johana Ludviga Baha astoņbalsīgās motetes, kas nu jau tiek dēvētas par kora repertuāra klasiku.

Sulīgu daudzbalsību piedāvās vācu kormūzikas tradīcijas trupinātāju – Fēliksa Mendelszona un Franča Šūberta kormūzika, kas mīsies ar Lieldienu noskaņai atbilstošām melodijām no Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēma un Antonio Vivaldi garīgā repertuāra. Trompetes spožumā un bērnu balss nevainīgumā izskanēs labi zināmais Pie Jesu no Endrū Loida Vēbera Rekviēma, kam pretim tiks liktas taktis no velsieša Karla Dženkinsa piemiņas mesas. Turpretim Jaunavas Marijas godinājumam izskanēs viena no krāšņākajām avemarijām, kas zināma kā Džulio Kačīni darbs, taču patiesībā pieder krievu komponista Vladimira Vavilova daiļradei.

Minhenes zēnu koris apvieno augstākās klases dziedātājus, kuru spožās balsis izskanējušas uz lielākajām skatuvēm Vācijā un pasaulē. Kopš kora dibināšanas 2014. gadā kolektīvs un tā solisti ir snieguši vairāk nekā 300 priekšnesumus. Papildus neskaitāmajiem koncertiem Vācijas koncertzālēs, tostarp,  prestižajā Elbas filharmonijā, koris piedalījies arī dažādos opermūzikas projektos Itālijā, sniedzot vairāk nekā 20 koncertus Venēcijas Teatro la Fenice un Florences operā. Zēnu koris paguvis apceļot gan Eiropu, gan citas pasaules daļas, koncertējot Pekinā, Šanhajā, Guandžou, Čangšā un Seulā, viesojoties Krievijā un Kanādā, kā arī dodoties koncerttūrēs pa Koreju un Ķīnu.

Koncertu organizē Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Fondu “Uniting History”. Atbalsta: Liepājas pašvaldība. Koncerts vienā daļā, norises ilgums aptuveni 1 stunda un 15 minūtes. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Pirms biļešu iegādes aicinām iepazīties ar aktuālajiem pasākumu apmeklēšanas nosacījumiem.