FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
Koncerts Sociālās aprūpes centra “Ābeles” iemītniekiem
6. jūlijs, 2022

Koncerts Sociālās aprūpes centra “Ābeles” iemītniekiem

Trešdien, 6. jūlijā, mūsu fondam bija iespēja iedvest dzīvās mūzikas skanējumu un prieku Sociālās aprūpes centra “Ābeles” telpās un iemītnieku sirdīs. Ar īpaši izvēlētu vācu, itāļu, franču, ungāru un latviešu komponistu darbu izlasi seniorus un invalīdus iepriecināja Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas stīgu instrumentu ansamblis “Amber Strings”.

12 talantīgo jauniešu apvienībai šī bija viena no pieturvietām muzikāliem iespaidiem piepildītā vasarā — tikai dienu iepriekš ansamblis ar koncertu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” atzīmēja tā pastāvēšanas 10. jubileju, bet mēneša turpinājumā noritēs pēdējie sagatavošanās darbi, lai jau 19. jūlijā ar Fonda “Uniting History” atbalstu dotos ceļā uz prestižu, starptautisku konkursu Losandželosā, ASV.

Koncertos un konkursos “Amber Strings” izpilda ļoti plašu un daudzveidīgu repertuāru. “Ābelēm” sagatavotajā koncerta programmā tika atskaņoti dažādu valstu un laikmetu komponistu skaņdarbi, tostarp Ferenca Lista Ungāru Rapsodija, Antonio Vivaldi Vasara no cikla Gadalaiki, Karla Dženkinsa Palladio, kā arī latviešu tautasdziesmas jaunās skaņās un virkne citu darbu.

“Liepājā ir senas ansambļa spēles tradīcijas. Ar īsiem pārtraukumiem stīgu instrumentu ansambļi darbojušies visu mūzikas vidusskolas pastāvēšanas laiku. Stīgu ansambļa “Amber Strings” pirmsākumi meklējami 2011./2012. mācību gadā, kad skolā tika atjaunotas ansambļa muzicēšanas tradīcijas,” stāsta izglītības programmas Stīgu instrumentu spēle vadītāja Dita Barona.

Ansamblis aktīvi piedalās dažādos starptautiskos muzikālos konkursos un gūst ievērojamus panākumus. Viens no nozīmīgākajiem konkursiem bija XI starptautiskais konkurss “Uzlecošās zvaigznes” 2020. gadā, kurā iegūta I vieta. Ansamblis ar savu uzstāšanos noslēdza Laureātu koncertu Lielajā ģildē, saņemot ceļazīmi uz “World Championships of Performing Arts” Losandželosā (ASV), kur mērosies spēkiem ar ansambļiem no 73 pasaules valstīm. Muzikālā apvienība ar vijoļu skaņām un čellistu nesto Latvijas karogu piedalīsies atklāšanas ceremonijā/nāciju parādē, kurā būs tērpušies LMMDV izglītības programmas “Apģērbu dizains” un skolotājas Maritas Viļumsones darinātajos tērpos nacionālā karoga krāsās.

“Mēs ceram, ka ansamblis būs veiksmīgs konkursā, virzoties no kārtas uz kārtu, kuras pavisam būs trīs, lai gūtu atzinību par saviem priekšnesumiem. Tas varbūt nebūs viegli, tomēr jauniešiem tā būs nenovērtējama pieredze,” stāsta ansambļa vadītāja Beata Zariņa-Blaščinska.

Sociālās aprūpes centrs “Ābeles” ir Saldus novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” struktūrvienība. Sociālās aprūpes centrs sniedz ilgstošus sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pensijas vecuma cilvēkiem un invalīdiem. Centrs atroda Saldus novada Lutriņu pagastā, un par 47 iemītniekiem pašlaik rūpējas 27 centra darbinieki, kuri senioriem un invalīdiem nodrošina diennakts sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju, ēdināšanu četras reizes dienā, ikdienas veselības aprūpi, nodrošina iemītniekus ar labiekārtotām un aprīkotām istabiņām un individuālo palīglīdzekļu pieejamību, kā arī rūpējas par kultūras pasākumu, nodarbību un aktivitāšu organizēšanu.

Paldies ansambļa vadītājām Beatai Zariņai-Blaščinskai un Ditai Baronai par atsaucību un SAC “Ābeles” vadītājai Sarmītei Kušnirukai par pašaizliedzīgo darbu un vēlmi vienmēr darīt vairāk, lai iemītniekiem sniegtu visu fiziskajai un garīgajai labsajūtai nepieciešamo.

Vēlam veiksmi “Amber Strings” jauniešiem konkursā un stipru veselību aprūpes centra iedzīvotājiem un sirsnīgajai komandai!

Foto: Valters Pelns