FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
Izcilais Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestris nākamvasar viesosies Liepājā
25. septembris, 2020

Izcilais Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestris nākamvasar viesosies Liepājā

2021. gada 9. augustā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” pirmo reizi viesosies izcilais Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestris diriģenta Jurija Temirkanova vadībā. Šis būs vienīgais ievērojamā un starptautiski atzītā kolektīva koncerts ārpus galvaspilsētas.

Māksliniekus uz koncertu Liepājā sadarbībā ar mūzikas festivālu “Rīga Jūrmala” un Liepājas pašvaldības atbalstu atvedīs fonds “Uniting History”. Fonda izpilddirektore Elīna Škļara uz koncertu aicina ikvienu liepājnieku, mūzikas mīļotāju: “Esam priecīgi atbalstīt tik izcilu mūziķu viesošanos Liepājā. Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestris ir nozīmīga daļa no Latvijas muzikālās vēstures un spozmes. Par tā diriģentu savulaik strādājis Arvīds Jansons un kādu laiku diriģenta asistenta pienākumus pildījis izcilais latviešu diriģents Mariss Jansons.”

Ārvalstu mediji Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestri nodēvējuši par pasaules mūziķu eliti, kā arī nosaukuši to par vienu no vēsturiski nozīmīgākajiem orķestriem Krievijā. Īpašs baudījums esot tā izpildītie nacionālo komponistu skaņdarbi. Kopš 1988. gada orķestri vada izcilais diriģents Jurijs Temirkanovs. Pēdējo divu sezonu intensīvais koncertu grafiks vedis orķestri uz koncertiem Elizejas lauku teātrī Parīzē (kur tas ir vienīgais rezidējošais Krievijas orķestris), tāpat uz Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija zāli, Vīnes Mūzikas biedrības zāli un Vašingtonas Kenedija centru, kā arī Sankarlo teātri Neapolē, Berlīnes, Minhenes un Hamburgas filharmonijām, Dublinas koncertzāli un Londonas Karalisko festivālu zāli, Lincas Bruknera zāli, Līdsas mēriju, Viktorijas zāli Ženēvā, Madrides Nacionālo teātri un Maskavas konservatorijas Lielo zāli, kā arī uz  Izraēlu, kur Jurijs Temirkanovs pirmoreiz diriģēja Dmitrija Šostakoviča “Ļeņingradas simfoniju”.  

Par biļešu tirdzniecības uzsākšanu tiks paziņots vēlāk.