FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
Gogoļa ielas memoriāla teritorijā veikti labiekārtošanas un pieminekļa tīrīšanas darbi
1. jūlijs, 2022

Gogoļa ielas memoriāla teritorijā veikti labiekārtošanas un pieminekļa tīrīšanas darbi

Gatavojoties 4. jūlijā gaidāmajai Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienas ceremonijai, ar Fonda "Uniting History" šovasar veikta Gogoļa ielas memoriāla teritorijas uzkopšana, koku apcirpšana, kā arī Žanim Lipkem un citiem Latvijas ebreju glābējiem veltītā pieminekļa vērienīga tīrīšana.

Piemineklis simbolizē lielu krītošo sienu, kas draud iznīcināt ebreju tautu, savukārt uz kolonnām, kas šo sienu notur, iemūžināti zināmo glābēju vārdi, kuri Otrā pasaules kara laikā paglāba no nāves vairāk nekā 400 ebreju.

4. jūlijā aicinām ikvienu piedalīties Holokausta upuru piemiņas pasākumos:

Plkst. 10.00 “Dzīvo gājiens” Rīgā, Lomonosova un Ebreju ielu krustojumā. Par gājiena gala mērķi izvēlēts Rīgas Horālās sinagogas memoriāls Gogoļa un Dzirnavu ielu krustojumā. Pasākumu rīko Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs.

Plkst. 12.00 ceremonija pie Horālās sinagogas memoriāla Rīgā, Gogoļa ielā 25. Ceremonijā piedalīsies Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, kā arī citas Latvijas amatpersonas, deputāti un diplomātiskais korpuss. Piemiņas brīdi rīko Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome.

Šim noziegumam nav noilguma. Tikai atceroties un pieminot, mēs varam saglabāt dzīvā piemiņā Ebreju tautas genocīda upurus, un nepieļaut līdzīgu notikumu atkārtošanos vairs ne reizi, nekad.