FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
Fonds “Uniting History” kļuvis par nodibinājuma “Hospiss LV” paliatīvās aprūpes programmas atbalstītāju
1. jūnijs, 2021

Fonds “Uniting History” kļuvis par nodibinājuma “Hospiss LV” paliatīvās aprūpes programmas atbalstītāju

Fonds “Uniting History” sniedzis atbalstu nodibinājuma “Hospiss LV” jaunizvedidotajai programmai “Aprūpe mājās.” Pateicoties fonda ziedojumam, hospisa aprūpes programma ieguvusi papildus aprīkojumu, kas sniegs nozīmīgu atbalstu nedziedināmi slimu pacientu sadzīves atvieglošanai un dzīves kvalitātes uzlabošanai. Par fonda ziedotajiem līdzekļiem iegādātas piecas gultas, divi pretizgulējumu matrači, divi ratiņkrēsli un tik pat tualetes krēslu, kā arī pa pārim skābekļa koncentratoru un pacēlāju.

“Brīdī, kad uzzinājām, ka organizācija “Hospiss LV” ir sākusi nedziedināmi slimiem pacientiem piedāvāt aprūpi mājās, nekavējoties sazinājāmies un piedāvājām savu atbalstu. Uzskatām, ka ir ļoti nozīmīgi, lai cilvēkiem būtu iespēja aizvadīt savas dzīves noslēdzošo posmu savā mājas vidē, tuvinieku lokā, nevis medicīnas iestādē. Pateicoties “Hospiss LV” profesionāļiem, tagad nepieciešamā aprūpe ir pieejama mājas apstākļos, un esam gandarīti, ka mūsu ziedojums palīdzēja iegādāties nepieciešamo aprīkojumu, kas būtiski uzlabo dzīves kvalitāti. Ceram, ka šī programma ir pirmais solis paliatīvās aprūpes attīstībai Latvijā,” uzsver fonda “Uniting History” izpilddirektora Elīna Škļara.

Kopš šī gada janvāra nodibinājums “Hospiss LV” sniedz bezmaksas sociālo pakalpojumu "Aprūpe mājās" hospisa klientiem, kas tiek īstenots sadarbībā ar biedrību "Latvijas Samariešu apvienība". Ar jēdzienu "hospisa aprūpe" saprot visaptverošas palīdzības sniegšanu pacientiem ar neizārstējamām slimībām to terminālajās stadijās, kad dzīvildze ir ierobežota, piemēram, līdz sešiem mēnešiem. Hospisa aprūpe var tikt nodrošināta pacientam mājās, speciālos hospisa centros, īslaicīgas vai ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās, kā arī slimnīcās. Hospisa aprūpes pakalpojuma mērķis ir holistisks skatījums uz pacientu kā personību, sniedzot atbalstu, kas nepieciešams viņa fiziskās, emocionālās, sociālās un garīgās dzīves nodrošināšanai.

“Esam ļoti pateicīgi par fonda “Uniting History” veikto ziedojumu un par šiem līdzekļiem jau esam iegādājušies aprīkojumu, kas būs nozīmīgs atbalsts pacientu aprūpē. Iegādātā aprīkojuma vidū ir vairākas nozīmīgas lietas, piemēram, ratiņkrēsli ar galvas atbalstu, kas kalpo, lai izvestu laukā pacientus, kuriem ir grūti nosēdēt parastajā ratiņkrēslā, t.i. praktiski guļošus cilvēkus. Tas ir būtisks uzlabojums aprūpē, jo cilvēks var izbaudīt pavasara gaisu, smaržas, paklausīties putnu dziesmas. Tāpat ir iegādāti divi pretizgulējumu matrači ar kompresoru, kas ir būtiski, lai nerastos izgulējumi. Līdzās vēl citām iegādātajām lietām, būtisks ieguldījums ir arī divi iegādātie skābekļa koncentratori, kas ir vitāli nepieciešami, lai nodrošinātu dzīvību un tieši Covid-19 pandēmijas laikā kļuvuši grūti pieejami. Tuvākajā laikā notiks arī pacēlāja piegāde,” pasakoties par atbalstu, izklāsta “Hospiss LV” valdes locekle Inta Gerharde.

Aprīkojums paliatīvo pacientu aprūpei