FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
Drosmes māja: Žaņa Lipkes muzeja jaunā ēka
12. novembris, 2020

Drosmes māja: Žaņa Lipkes muzeja jaunā ēka

Žanis Lipke – Latvijas Taisnīgais starp tautām. Kara laikā Lipke, riskējot ar savu un tuvinieku dzīvību, izglāba no nāves vairāk kā 50 Latvijas ebreju. Mūsdienās visā pasaulē dzīvo simtiem to cilvēku pēcnācēji, kuri savu dzīvību ir parādā varonīgajam Ķīpsalas dokeram.

Simtiem cilvēku Holokausta laikā Latvijā atrada spēku palīdzēt ebrejiem un paslēpt viņus no drošas nāves. Tituls “Taisnīgais starp tautām” tika piešķirts 138 Latvijas iedzīvotājiem, un, pēc cienījamā vēsturnieka Marģera Vestermaņa aplēsēm, ebreju glābšanā Latvijā piedalījās aptuveni 460 cilvēki.

Žaņa Lipkes memoriāla attīstībai tika izstrādāts jauns projekts - “Drosmes māja”. Pirmajam posmam - zemes iegādei - ir nepieciešami 357 000 EUR. 255 000 EUR no šīs summas jau ir pieejami ziedojumu un garantiju veidā.

Ir jāsavāc vēl 102 000 EUR.

Fonds “Uniting History” kopā ar Rīgas Ebreju kopienu ir uzsākuši ziedošanas kampaņu, lai savāktu trūkstošo summu: https://tolam.jews.lv/lv/projects/view/22/. Mēs dubultosim katru saziedoto eiro.

Jebkura ziedojuma summa ir ļoti vērtīga, jo svarīgs ir ne tikai finansiālais ieguldījums, bet arī jūsu apliecinājums šajā svarīgajā projektā.

Jūs varat veikt ziedojumu, izmantojot maksājumu karti vai PayPal.

Ja vēlaties ieskaitīt ziedojumu kontā:

Biedrība „Žaņa Lipkes memoriāls“
Reģ. Nr. 40008086312
A/S Swedbank
LV51HABA0551009712291
SWIFT kods HABALV22

Tas, kurš izglābj vienu dzīvību, izglābj visu pasauli!