FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
Ansamblis "Amber Strings" no prestiža konkursa ASV atgriežas ar zelta medaļām
2. augusts, 2022

Ansamblis "Amber Strings" no prestiža konkursa ASV atgriežas ar zelta medaļām

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas stīgu instrumentu ansamblis “Amber Strings” ar Fonda "Uniting History" un citu mecenātu atbalstu 2022. gada jūlijā devās ceļā uz prestižu, starptautisku konkursu “World Championships of Performing Arts” Losandželosā (ASV). Mērojoties spēkiem ar dalībniekiem no 73 pasaules valstīm, liepājnieki ieguvuši zelta kategorijas atzinības kopskaitā trīs nominācijās.

Konkurss ASV šovbiznesa mekā norisinājās jau 25. reizi. Liepājas jauno un talantīgo 12 mūziķu apvienība šajā konkursā sacentās ar citiem instrumentālistiem, izpildot skaņdarbus kategorijās "Klasika", "Laikmetīgā mūzika" un "Brīvais stils". Žūrijai vērtējot kā dalībnieku muzikālo sniegumu, tā arī priekšnesuma horeogrāfiju, vizuālo noformējumu un potenciālu nozarē, stīgu ansamblis "Amber Strings" iekļuvis konkursa finālā un saņēmis zelta godalgas visās minētajās kategorijās.

Ansambli vada LMMDV pasniedzējas Beata Zariņa-Blaščinska un Dita Barona. Kolektīvs dibināts 2011./2012. mācību gadā un šogad nosvinējis pastāvēšanas 10. gadadienu. Kolektīvs apvieno LMMDV vecāko klašu vijoles un čella spēles audzēkņus, un tā aktuālajā sastāvā spēlē: Terēze Dārta Balode, Everita Ulberte, Timurs Rebčinskis, Līva Ozola, Evelīna Ulberte, Marija Tauriņa, Pēteris Caune, Elza Vucena, Māra Helena Vēliņa, Anete Pupila, Evelīna Ceļdoma un Jurģis Ozols.

Fonds "Uniting History" sirsnīgi sveic kolektīva dalībniekus, ansambļa vadītājas un visus priekšnesumu tapšanā iesaistītos ar nozīmīgo panākumu un vēl sasniegt jaunas virsotnes arī turpmāk!

Foto: no anbsambļa dalībnieku personīgā arhīva