FONDSJAUNUMINOTIKUMIKONTAKTI
Jaunumi
Aizvadīts Minhenes zēnu kora koncerts
20. aprīlis, 2022

Aizvadīts Minhenes zēnu kora koncerts

2022. gada 15. aprīlī plašā klausītāju lokā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” tika aizvadīts Fonda “Uniting History” atbalstītais “Lieldienu koncerts. Ešenvalds un Minhenes zēnu koris”.

Koncerta programmā Lielās piektdienas notikuma apmeklētājus priecēja zēnu kormūzikas pērles un īpaši pirmatskaņojumi kopā ar Minhenes zēnu kori diriģenta Ralfa Ludeviga vadībā, Franku Oitmani pianista / ērģelnieka lomā un citiem īpašiem viesiem. 

Koncerta pirmajā daļā kristāldzidro vācu zēnu balsīs skanēja Baha, Mendelszona, Šūberta, Dženkinsa, Vivaldi, Mocarta un citu garīgās mūzikas repertuāra klasiķu darbi. Vakara noslēgumā, autoram klātesot uz skatuves, tika pirmatskaņots pasaulē novērtētā pašmāju komponista Ērika Ešenvalda īpaši šim notikumam radītais jaundarbs – divas lūgšanas mūzikā. Uzrunā klausītājiem komponists atklāja, ka šo darbu radījis, domājot par savām īpašajām atmiņām no zēnu kora gadiem, kad Liepājas rajona zēnu kori satikušies mūzikā sadziedāšanās koncertos.

Skaņdarbi “Ķēniņa dēli un meitas” un “Svētīgi tie, kas nav redzējuši un tomēr tic” vienotā skanējumā apvienoja Minhenes un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizainas vidusskolas zēnu korus, pievienojoties Liepājas Simfoniskā orķestra solistiem – sitaminstrumentālistei Martai Kauliņai-Pelnēnai, flautistei Egijai Sproģei un trompetistam Mārtiņam Zujam. Iezīmējot Minhenes un Liepājas zēnu koru sadarbību un sadraudzību, jaundarba otro daļu diriģēja LMMDV kora vadītāja Ilze Balode. 

Koncerta ieraksts turpmāk jebkuram interesentam Latvijā un pasaulē pieejams jaunajā koncertu straumēšanas platformā "Digitālais dzintars": https://digitalaisdzintars.lv/lv/esenvalds-un-minhenes-zenu-koris-lieldienu-koncerts.html

Fonds “Uniting History” vēlas pateikties lieliskajiem mūziķiem, uzticamajiem sadarbības partneriem no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” un atvērtajām klausītāju sirdīm par gaismas un cerības staru pielieto Lielās piektdienas vakaru! 

Minhenes zēnu koris

Minhenes zēnu koris apvieno augstākās klases dziedātājus, kuru spožās balsis izskanējušas uz lielākajām skatuvēm Vācijā un pasaulē. Kora nosaukums apzīmē muzicēšanas prieku profesionālās vokālās apmācības ietvaros, motivējot jaunos dziedātājus attīstīt savus talantus visaugstākajā līmenī. Kopš Minhenes zēnu kora dibināšanas 2014. gadā koris un tā solisti ir snieguši vairāk nekā 300 priekšnesumus – 2019. gadā vien koris apceļoja astoņas valstis, kopumā sniedzot 75 koncertus. Papildus neskaitāmajiem kora kolektīva un solo koncertiem Vācijā, koris piedalījies arī daudzos dažādos opermūzikas projektos ārzemēs, to skaitā, sniedzot vairāk nekā 20 koncertus Itālijā Venēcijas Teatro la Fenice un Florences operā. Minhenes zēnu koris koncertējis arī ārpus Eiropas – Pekinā, Šanhajā, Guandžou, Čangšā un Seulā, viesojies Krievijā un Kanādā, un devies dažādās koncerttūrēs pa Koreju un Ķīnu, prezentējot savu plašo repertuāru vairāk nekā 10 000 koncertu apmeklētājiem. 2019. gada martā koris un viens no tā solistiem debitēja kā pirmais zēnu koris Hamburgas Elbfilharmonijā kā daļa no mūsdienu koncertoperas. 2020. gada muzikālie notikumi Minhenes zēnu kora koncertu kalendārā ietvēra dalību koru festivālā Guandunas provincē, kora koncertus Zalcburgā, Venēcijā un Parīzē.

Foto: Valters Pelns / Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”